Wielkimi krokami zbliża się do nas wspaniały dzień – Dzień Babci. To bardzo piękne święto, ponieważ dzięki niemu możemy naszą uwagę skupić na wspaniałych kobietach, które zawsze gdzieś towarzyszą nam w życiu. Każda babcia jest wyjątkowa i o każdej należy pamiętać! Bez nich świat nie byłby taki uroczy!

Życzenia na Dzień Babci?

Jak zatem pokazać babci, że o niej pamiętamy i że ją kochamy? Ja klasycznie radzę podarować ręcznie robioną kartkę – laurkę z kilkoma słowami płynącymi prosto z serca. Nie musi to być żaden wyszukany wierszyk, pełen rymów i górnolotnych epitetów. Wystarczą proste, ale szczere słowa podziękowania za jej obecność, dobroduszność, szczerość i otwartość. A można dopisać jeszcze krótkie życzenia, by żyło jej się jak najlepiej w zdrowiu i łasce Bożej. Której babci nie zakręci się w oku łezka, kiedy przeczyta takie słowa?

Co na Dzień Babci?

Jeśli nie wiesz jak wykonać kartkę na Dzień Babci, to zrób ją według mojego szablonu lub po prostu zainspiruj się poniższym tutorialem!

Co jest potrzebne?
– Kilka kolorowych kartek. Ja radzę wybrać odcienie różu i szarości, ale oczywiście możecie zastosować bardziej tradycyjne barwy. Pamiętajcie jednak, żeby kolorów nie było za dużo i aby powielić je w kilku elementach, by całość była spójna – jak u mnie tło jest wykonane z tego samego papieru, co liście.
– Nożyczki/nożyk introligatorki
– Klej
– Wydrukowany szablon – najlepiej na sztywnej kartce. (Szablon do pobrania poniżej)
– Bazę 14×28 cm, by po złożeniu kartka miała 14×14 cm.

dzień babci dziadka kartka diy róża z papieru
dzień babci dziadka kartka diy róża z papieru

Jak zrobić kartkę na Dzień Babci?

Wydrukuj udostępniony przeze mnie szablon, który możesz pobrać klikając w poniższe zdjęcie. Następnie wytnij elementy wzdłuż przerywanych linii. Zrób to jak najdokładniej, a szczególną uwagę zwróć podczas wycinania kwadratu z napisem. Najlepiej, jeśli pomocnicze linie nie będą widoczne po wycięciu.

kartka na dzień babci tutorial kurs
kartka na dzień babci tutorial kurs

Następnie z kolorowego papieru wytnij elementy kwiatka w oparciu o szablony.
Będziesz potrzebować 7 kółek oraz kilka liści (tutaj liczba zależy tylko od Ciebie i pomysłu na kompozycję).

dzień babci róża tutorial
dzień babci róża tutorial

Sześć kółek pozaginaj na pół i jeszcze raz na pół. Następnie rozłóż i zagnij w odwrotną stronę tak jak jest pokazane na zdjęciu.
Po rozłożeniu powstanie siatka trzech linii gięcia. Złóż je tak jak pokazują to zdjęcia poniżej.

dzień babci dziadka kartka diy róża
dzień babci dziadka kartka diy róża

Na gładkie koło naklej pierwsze cztery złożone elementy.
Kolejnym krokiem będzie sklejenie ostatnich dwóch elementów ze sobą, po czym przyklejenie do wcześniej przygotowanej bazy.

papierowa róża kurs tutorial
papierowa róża kurs tutorial

Przygotuj bazę kartki – na białą 14×14 naklej kwadrat z kolorowego papieru o boku 13 cm.
Następnie przyklej po środku wydrukowany z szablonu kwadrat z napisem i rameczką. Możesz to zrobić na płasko lub jak ja, użyć separatorów, by uzyskać bardziej przestrzenny efekt.

szablon kartka na Dzień Babci
szablon kartka na Dzień Babci

Na koniec umieść na bazie nowoczesną papierową różę i liście. Wystarczy tylko jeszcze własnoręcznie napisać kilka miłych słów dla babci i gotowe!

kartka na dzień babci kurs tutorial diy
kartka na dzień babci kurs tutorial diy

Oby zbliżające się święto nie było jedynym dniem w roku, kiedy pamiętamy o naszych babciach i chcemy im coś podarować! Postarajmy się, by te wspaniałe kobiety wiedziały jak bardzo je cenimy i kochamy każdego dnia!

Pozdrawiam

podpis karolina

Proponowane artykuły