Coś dla początkujących quillerów

O tym, czym jest quilling pisałam w poprzednim poście pt. Podstawowe kształty quilling. Przedstawiłam tam także bazowe kształty quillingowe. Dzisiaj chcę pokazać Wam, co możemy uzyskać poprzez łączenie najprostszych kształtów. Możliwości są nieskończone, jedyne, co może nas ograniczać, to nasza wyobraźnia! Jeśli szukacie inspiracji, zapraszam także na moją stronę PAPI studio, gdzie znajdziecie różne realizacje kartek okolicznościowych, albumów i boxów, do których ozdoby użyłam właśnie techniki quilling.

Quilling dla początkujących

Jako, że uwielbiam kwiaty (chyba jak większość kobiet) oraz z pasji do florystki (zdobyłam jakiś czas temu tytuł zawodowy florystki, ale o tym może kiedy indziej) postanowiłam pokazać Wam proste quillingowe kompozycje kwiatowe. Można nimi ozdobić kartkę z życzeniami, kopertę, pudełeczko na prezent, ramkę na zdjęcie, cokolwiek przyjdzie Wam do głowy!

Prosty kwiatek quilling dla początkujących

Zacznijmy od stworzenia prostego pięciopłatkowego kwiatka. Należy przygotować sześć pasków, pięć w jednym kolorze i szósty, jako środek, w innym.

quilling dla początkujących

Płatki będą tworzyć paski zwinięte w kształt łezki. Jeśli nie pamiętacie, jak to zrobić zapraszam do poprzedniego posta – podstawowe kształty quilling. Wszystkie należy ułożyć jak na zdjęciu poniżej.

quilling dla początkujących

kwiatki quilling tutorial dla początkujących

Na koniec z ostatniego paska, albo jego połowy wykonujemy ciasne kółko i przyklejamy je na środku kwiatu.

quilling dla początkujących

quilling dla początkujących

kwiatki quilling tutorial dla początkujących

kwiatki quilling tutorial dla początkujących

Powtórzmy te czynności i wykonajmy parę egzemplarzy takich kwiatów. Ja wykonuję kolejne dwa, ale tym razem z połowy długości pasków. Tak więc taką samą ilością pasków otrzymam dwa mniejsze kwiatki.

kwiatki quilling tutorial dla początkujących

kwiatki quilling dla początkujących

Następnym krokiem niech będzie uzupełnienie naszych kwiatków o parę listków. Dobrze sprawdzą się najprostsze kształty listków. Kilka sztuk wystarczy. Do nich potrzebne będzie kilka sztuk pasków.

kwiatki quilling dla początkujących

tutorial quilling dla początkujących kwiatki

Prosta kompozycja quillingowa

Układamy kompozycję ze wszystkich elementów. Należy dobrze przykleić wszystkie części do kartki. Nie przesadzajmy jednak z ilością kleju. Najlepiej nakładać go wykałaczką, igłą, ale równie dobrze sprawdzi się specjalny klej z cienką końcówką. O narzędziach, które są potrzebne do tworzenia quillingowych elementów, a także ich zamiennikach będę pisała jeszcze w następnych postach. Zapraszam zatem do regularnych odwiedzin mojego bloga.

tutorial quilling dla początkujących kwiatki

Kilka małych wskazówek

Pamiętajcie, że nie musicie korzystać z jednej długości pasków. Dużą różnorodność w pracach, nawet tych początkujących, osiąga się przez modyfikowanie długości pasków oraz ich grubości. Korzystając z jednego schematu tworzenia na przykład quillingowego kwiatka, a stosując dwie lub więcej różnych długości pasków, otrzymacie różnego rozmiaru kwiatki docelowe, co ubogaci Wasze kompozycje. Dla przykładu na powyższym zdjęciu do wykonania płatków zostały wykorzystane paski 3 mm w kolorze jasnoróżowym, środki natomiast powstały z waniliowego paska 3 mm oraz przeciętego na pół białego paska 1,5 mm.

Czekam na komentarze i zdjęcia z Waszych realizacji!
Pozdrawiam!

podpis karolina

Proponowane artykuły