Ostatnio pokazywałam Wam, jak samodzielnie wykonać zakręcone kwiatki quilling oraz liście husking quilling. Dzisiaj ciąg dalszy quillingowej florystyki.

Co jest potrzebne?

Do wykonania tych ozdobnych liści quilling potrzebne są:
– igła do quillingu
– paski do quillingu
– klej
– nożyczki.

SONY DSC

.

Jak zrobić ozdobne liście quilling?

Na początek przygotuj swoje paski. Wykonaj luźne kółko na igle do quillingu. Podklej końcówkę, używając malutkiej ilości kleju.

SONY DSC
SONY DSC

Kolejny krok jest kluczowy. Postępuj bardzo delikatnie. Nie zrażaj się, jeśli za pierwszym razem nie wyjdzie. Mi udało się chyba dopiero za dwudziestym, kiedy wykonywałam to pierwszy raz…
Używając jakiegoś narzędzia – w moim przypadku to szpikulec igły do quillingu (może to być także patyczek od szaszłyków, patyczek kosmetyczny, drut) uformuj zawijaska.
Umieść środek spirali centralnie, delikatnie spłaszcz całość. Następnie na środku przyłóż narzędzie o okrągłym przekroju. Drugą ręką uformuj listek, zaginając boki wokół narzędzia.

SONY DSC
SONY DSC
liście quilling poradnik
liście quilling poradnik

Pamiętaj! Kształt końcowy listka zależy od tego, jakiego narzędzia użyjesz. Inna forma powstanie przy użyciu cienkiego patyczka, a inna gdy skorzystasz z kredki.

Cały czas trzymaj listek. Delikatnie usuń narzędzie ze środka. Przyklej drugi pasek papieru i owiń liść. Wykonaj kilka okrążeń. To od Ciebie zależy ile. Więcej okrążeń sprawi, że płatek będzie bardziej przysadzisty i mocny. Możesz także użyć karbowanego paska, by uzyskać inny, jeszcze bardziej ozdobny efekt.
Pamiętaj, by zostawić kawałek paska jako „ogonek” do sklejenia kilku listków w jedną gałązkę!

liście quilling tutorial
liście quilling tutorial

Wykonaj kilka takich elementów i połącz je ze sobą, formując gałązki.

liście quilling jak zrobić
liście quilling jak zrobić

Taką metodę tworzenia lisków możecie wykorzystać także do formowania płatków kwiatowych. Poniżej przedstawiam kwiatki wykonane tym samym sposobem.

liście quilling kwiatki
liście quilling kwiatki
ozdobne liście quilling kwiatki
ozdobne liście quilling kwiatki

Cały tutorial możecie zapisać sobie w formie zdjęcia. Po kliknięciu na poniższe zdjęcie, otworzy się ono w większym oknie i będziecie mogli je pobrać.

Życzę udanego kręcenia!

Pozdrawiam

podpis karolina

Proponowane artykuły