Na pewno zdarzyło się Wam kiedyś szukać sposobu na wykonanie ładnej ozdoby na prezent, pudełko lub kopertę. Idealnym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji prosta, papierowa kokarda. Niby nic trudnego, ale jak przychodzi co do czego, to gubimy się w rysowaniu jakiegoś udanego szablonu lub dopasowywaniu części kokardy tak, by wyglądała estetycznie. Nie musicie się martwić, przychodzę z pomocą!

papierowa kokarda plik free

Darmowy plik do pobrania

Udostępnię Wam darmowe pliki do pobrania z trzema rozmiarami papierowej kokardy, które możecie sobie wydrukować na ozdobnym papierze (jeśli Wasza drukarka radzi sobie z grubszymi kartkami) lub na zwykłej kartce ksero i przenieść wzór na dowolny papier, jaki sobie wybierzecie. Na zdjęciach poniżej możecie porównać, jak wyglądają poszczególne papierowe kokardy i wybrać tą, która Was w danej chwili interesuje. Oczywiście, jeśli macie taką ochotę, możecie od razu zrobić wszystkie trzy rozmiary, a co!

Darmowy plik pdf z szablonem do druku możesz pobrać poniżej

darmowy plik pdf tutorial

Jak zrobić papierową kokardę samemu?

Sposób złożenia papierowej kokardy z szablonu nie jest trudny, choć czytałam na wielu forach, że początkujący scrapowicze mają z tym problem. Postaram się pokazać Wam w sposób jak najbardziej czytelny, jak taką kokardę złożyć samemu.

Do wykonania papierowej kokardy potrzebne będą:
– wybrany przez Was papier
– nożyk/nożyczki
– klej/taśma dwustronna.

tutorial diy papierowa kokarda

Pierwszym krokiem jest wydrukowanie bądź skopiowanie szablonu, który Wam udostępniłam (tak, całkowicie za darmo) na wybranym papierze. Najlepiej zrobić to na lewej stronie, by w razie niedoskonałego cięcia linie szkicu były jak najmniej widoczne.

tutorial diy papierowa kokarda

Następnie należy dokładnie wyciąć nasz wzór. Kiedy już elementy będą wycięte, możecie delikatnie je wygiąć za pomocą jakiejś ostrej krawędzi, np. nożyczek lub metalowej linijki. Dzięki temu zmniejszycie ryzyko niefortunnego łamania papieru na brzegu uszka kokardki. Zwróćcie uwagę, by formować papier w odpowiednią stronę.

tutorial diy papierowa kokarda papierowe handmade kokarda diy

Kolejnym krokiem jest sklejenie pierwszego elementu w sposób taki, jak przedstawiają to zdjęcia poniżej.

kokardka z papieru

Następnie doklejamy drugi element kokardy tak, jak jest to widoczne na zdjęciach.

tutorial diy papierowa kokarda

Na samym końcu należy dokleić paseczek i gotowe!

papierowa kokarda diy

Taką kokardą możecie ozdobić opakowanie prezentowe, kopertę lub użyć jej jako element kartki.

jak zrobić samemu diy

Teraz już wiecie jak zrobić papierową kokardę. Pochwalcie się w komentarzach, jak Wam wyszły!
Pozdrawiam

podpis karolina

Proponowane artykuły