Kim jestem? Co robię? O czym ten blog? Co to SNAIL MAIL?
Przeczytaj, a dowiesz się, o co tutaj chodzi!

Mam na imię Karolina. Pochodzę z Poznania. W tym także mieście studiowałam wzornictwo na Uniwersytecie Artystycznym. Poza designem interesuję się także grafiką, zarówno warsztatową jak i komputerową, a także (i przede wszystkim) rękodziełem dobrej jakości. Swoje umiejętności i czas (poza wychowywaniem dziecka i prowadzeniem domu) wykorzystuję na tworzeniu. Robię przeróżne rzeczy, choć największą radość czerpię z pracy z papierem. 

To mój ulubiony materiał, przez jego prostotę i naturalność. Uwielbiam biel czystych kartek, ale także różne faktury i grubości papieru – od cieniutkich kalek, przez papiery eco, ozdobne, wizytówkowe, aż do grubych tektur falistych. Każda chwila spędzona na odkrywaniu, poznawaniu nowych możliwości papieru jest dla mnie ogromną przyjemnością. Jestem właścicielką PAPI, pod szyldem którego tworzę papierową galanterię okolicznościową oraz inne cudeńka. Marzy mi się, by w Polsce papierowy handmade i kultura tradycyjnej poczty tzw. Snail Mail była bardziej znana i używana.

Stąd pomysł na Snail Mail po polsku – czyli blog o zmaganiach z papierem, szukaniu inspiracji i metod pracy z tym materiałem, a przede wszystkim o tym, jak sprawić, by ważne słowa trafiły w pięknej postaci do odbiorcy. Pragnę dzielić się z moimi czytelnikami własnymi doświadczeniami, odkryciami oraz pomysłami, tak by i oni mogli stworzyć coś dobrego dla innych. 

Chcesz nawiązać współpracę ze mną? Więcej informacji znajdziesz w zakładce WSPÓŁPRACA.

Co to Snail Mail?

Nazwa snail mail pochodzi z języka angielskiego i w dokładnym tłumaczeniu oznacza „ślimaczą pocztę”, czyli tradycyjną, papierową. Jest to także kultura, nowy trend zachęcający do powrotu do tradycyjnej drogi korespondencji, z całym arsenałem możliwości uświetnienia przekazywania wiadomości.

Zrób to sam!

Z miłości do papieru i rękodzieła zachęcam do towarzyszenia mi w uświetnianiu kultury komunikacji i pisania. Sprawmy, by nasze życzenia, słowa pocieszenia, podziękowania i wszelkie inne uczucia, emocje, które chcemy przekazać innym, zyskały na wartości. Niech piękna oprawa będzie dowodem naszych starań i poszanowania dla odbiorcy.

Któż z nas nie chciałby otrzymać pięknie zdobionej koperty, z ręcznie pisaną kartką, pełną najszczerszych życzeń?

 

podpis karolina

Proponowane artykuły