Poprzedni post dotyczył podstawowych informacji o paskach do quillingu. Dzisiaj mam dla Was mały tutorial o tym, jak za pomocą pasków płatkowych stworzyć w krótkim czasie piękne kwiatki.

Płatkowe paski do quillingu

Takie paski osobiście nazywam specjalistycznymi i wypasionymi. To dlatego, że samemu nie da się wykonać idealnych pasków płatkowych, jeśli nie posiadamy odpowiedniego wykrojnika i maszynki do wycinania. Kolejna sprawa to cena – dla mnie jest trochę wygórowana i trudno zecydować mi się na zakup dużej ilości takich pasków.
Jednak trzeba przyznać, że pomimo tego, wciąż robią na mnie ogromne wrażenie. Jest wiele rodzajów wykończenia płatków, a co za tym idzie – możemy wykonać dużo pięknych kwiatów.

paski quilling

Na poniższych zdjęciach pokażę Wam, jak można takie paski używać i co dzięki nim można stworzyć. Mam nadzieję, że taki krótki wpis pomoże Wam w podjęciu decyzji, czy warto zainwestować w takie płatkowe paski do quillingu.

Jak robić kwiatki z płatkowych pasków do quillingu?

Kwiatki z takich pasków można wykonać na dwa sposoby.
Pierwszy to rozerwanie paska wzdłuż bigowanego brzegu. Następnie jedną część należy umieścić w igle do quillingu i zawijać jak ciasne kółko. Na koniec delikatnie formujemy płatki, odginając je lekko w dół. Pamiętajcie, aby dobrze zakleić końcówkę paska. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że kwiatek nie zepsuje się, zanim przykleicie go do Waszej kompozycji.

paski quilling

 

kwiatek quilling paski płatkowe

kwiatek quilling paski płatkowe

Drugi sposób to zgięcie paska wzdłuż bigowanego brzegu i nawinięcie takiej podwójnej warstwy papieru na igłę. Lepiej sprawdzi się tutaj igła o szerszej szparze. Taki kwiatek jest grubszy i pełniejszy – płatków jest dwa razy więcej.

paski płatkowe quilling

tutorial quilling dla początkujących kwiatki płatkowe

tutorial quilling dla początkujących

quilling dla początkujących paski płatkowe

Poniżej możecie zobaczyć przykład wykorzystania takiego kwiatka w małej kompozycji na kartce okolicznościowej, który zrobiłam jakiś czas temu pod szyldem PAPI studio.

płatkowe paski quilling kartka ręcznie robiona hadnamde

Dajcie znać, czy ten wpis był przydatny i czytelny.
Pozdrawiam

podpis karolina

Proponowane artykuły