Witajcie po przerwie!

Trochę u nas się pozmieniało. Na świat nieco za wcześnie przyszedł mój synek i to wywróciło nasze życie do góry nogami. Niemniej, powoli udaje nam się od nowa dobrze zaplanować czas i zajęcia i oto powstał kolejny post!

kaligrafia brush pen świąteczne napisy pobierz szablon
kaligrafia brush pen świąteczne napisy pobierz szablon

Dzisiaj chcę Wam dać darmowy szablon z ćwiczeniami do kaligrafii brush penami. Pierwszy wpis z tej serii bardzo się Wam spodobał, o czym świadczył duży odzew na funpage’u oraz w wiadomościach, jakie otrzymywałam. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia postanowiłam nieco zmienić kolejność wpisów z działu kaligrafii i od razu dać Wam gotowe napisy do ćwiczeń. Nie martwcie się jednak! Minuskuły i majuskuły, czyli potocznie zwany alfabet także Wam udostępnię!

Wybrałam kilka napisów, które chyba najczęściej są używane przy tworzeniu świątecznych kartek i ozdób. Postawiłam głównie na język polski i w tej koncepcji zaprojektowałam dla Was mój szablon. Znajdziecie tam między innymi hasła typu: Cicha noc…, Radosnych świąt, Gloria, itp. Przydać się może również Dla Ciebie – jako piękne wykończenie karneciku do świątecznego prezentu.

brush pen kaligrafia darmowe napisy na święta
brush pen kaligrafia darmowe napisy na święta

Zachęcam do ćwiczeń, codziennego szlifowania Waszych umiejętności. Każde pięć minut poświęcone kreśleniu linii i łuków podstawowych z czasem przyniesie piękne owoce. Sami zobaczycie, że nawet Wasze codzienne pismo będzie bardziej równe i dopracowane. Wejdzie Wam to w krew!

A już teraz możecie zasmakować i spróbować napisać kilka małych, ale pięknych słów. Pamiętajcie, że każde samodzielnie napisane życzenia (nawet te najkrótsze jak np. Radości w sercu!) będą jednym z najwspanialszych podarunków, jakie możecie komuś ofiarować z okazji tegorocznych świąt.

kaligrafia brush pen świąteczne napisy
kaligrafia brush pen świąteczne napisy

Pokażcie, że Wam na kimś zależy i samodzielnie wykonajcie mały podarunek – czy to kartkę z życzeniami, albo pudełeczko ze słodyczami. Podarujecie z tym również Wasze serce!

Pobierz darmowy szablon z ćwiczeniami

Klikając na poniższe zdjęcie możesz pobrać plik pdf z darmowym szablonem do ćwiczeń ze świątecznymi napisami. Zapisz go na swoim komputerze i wydrukuj. A później – ćwicz pisanie! Proste i łatwe!

pobierz darmowy szablon brush pen kaligrafia
pobierz darmowy szablon brush pen kaligrafia
podpis karolina

Proponowane artykuły