Jesień już na dobre zawitała za naszymi oknami. Drzewa nie cieszą już tyloma kolorami, a szaruga kieruje nasze myśli powoli ku zimie. A co za tym idzie? Na blogach i portalach twórcy już od tygodni szaleją ze świątecznymi pomysłami! Abyście i Wy mogli samemu spróbować czegoś w tej tematyce, dzisiaj pokażę Wam jak w prosty sposób wykonać aniołka techniką quilling.
Aniołek ten powstał kiedyś jako główna ozdoba kartki z motywem „kościelnym”. Jest bardz prosty w wykonaniu, a swoim wyglądem przypomina husking quilling, czyli nieco bardziej zaawansowaną metodę quillingu. Jako, że ja wciąż rzadko korzystam ze szpilek przy tworzeniu quillingowych prac, ułatwiam sobie sprawę używając tylko własnych palców. I tak oto dzisiaj i wy możecie tego spróbować.
Co jest potrzebne do wykonania aniołka quilling?
Do zrobienia tego aniołka ja wykorzystałam zaledwie pięć pasków do quillingu oraz trochę kleju. Przydatna będzie także igła do quillingu oraz forma do okręgów. Jeśli takiej nie macie, bardzo dobrze sprawdzi się również pisak lub jakiś inny przedmiot, który w swoim przekroju ma okrąg. Cała praca jednak nie obędzie się także bez Waszych palców!

Jak zrobić prostego aniołka quilling?
Na początku przygotujcie sobie paski w wybranej kolorystyce. Ja zamknęłam się w trzech kolorach:
– niebieskim na suknię anioła
– jasnoszarym na głowę
– białym na skrzydła oraz aureolkę.
Na formie do okręgów wykonajcie aureolkę. Nałóżcie na końcówkę paska odrobinę kleju i owijajcie pasek ciasno dookoła, aż uzyskacie pożądany kształt. Podklejcie końcówkę i odczekajcie chwilkę, aż klej wyschnie. Dzięki temu łatwiej będzie zdjąć okrąg z formy. Na końcu bardzo delikatnym ruchem uformujcie aureolę.





Kolejnym element naszego anioła będzie głowa. To najprostszy z kształtów -tzw. luźne kółko.



Następnie przygotujemy suknię anioła. Do tej części zużyłam aż dwa paski papieru!
Odmierzcie długość około 8 cm i delikatnie uformujcie z niej pętelkę (jakby na pół). Uważajcie tylko, by nie wykonać przy tym zagięcia, ale delikatny łuk. Teraz taki element ma około 4 cm długości. Kolejnym krokiem jest zagięcie pozostałego paska i wykonanie z niego identycznej pętelki obok pierwszej.



Mała wskazówka!
W tym momencie możecie delikatnie podkleić początek paska do wewnętrznej części zagięcia, by się nie przesuwała.

Kiedy macie już dwie pętelki, czas na trzecią, po przeciwnej stronie. Zostanie Wam jeszcze część paska. Dotnijcie go tak jak na zdjęciu i nałóżcie na wstającą część odrobinę kleju, a następnie zagnijcie, zamykając tym samym trzy pętelki ze sobą.




Teraz, za pomocą kolejnego paska (możecie spróbować np. z paskiem karbowanym lub w innym odcieniu) należy wykonać zewnętrzną pętelkę wokół naszej trójeczki. Na początku podklejcie pasek, by się nie przesuwał. Mi wystarczyło paska na wykonanie dwóch okrążeń.
Pamiętajcie, by skleić na końcu!



Co dalej?
Zostało nam wykonania skrzydełek! Tutaj musicie zachować szczególną uwagę, by elementy były jak najbardziej równe. Im bardziej się postaracie, tym skrzydełka będą bardziej podobne do siebie.

Zaczynamy podobnie jak w przypadku sukni naszego aniołka, z tym, że na początku odmierzamy około 4 cm.


Po wykonaniu pierwszej pętelki nie tworzymy drugiej obok, ale nieco większą wokół niej.


Następnie postępujemy już jak przy tworzeniu sukni – dwie pętelki tych samych rozmiarów co wewnętrzna, symetrycznie po obu stronach. A na koniec jedno duże okrążenie i podklejenie końcówki paska. Powtórzcie całość od początku i macie dwa skrzydełka gotowe!



Teraz złóżcie ze wszystkich elementów naszego świątecznego, prostego aniołka quilling i gotowe!


Taki świąteczny akcent może ozdobić Wasze świąteczne telegramy, bileciki na prezenty lub (gdy skleicie aureolę z głową) może stać się przestrzenną ozdobą na okno lub choinkę.

A jeśli znudzi się Wam świąteczny motyw, ze sposobu na skrzydełka możecie wykonać płatki kwiatków i to z nich stworzyć coś pięknego!
Niedługo pokażę Wam także jak wykonać śnieżynki quilling w wersji dla początkujących, a w innym wpisie taką dla bardziej zaawansowanych. Wyczekujcie więc kolejnych piątków, lajkujcie mój profil na facebooku oraz piszcie komentarze jak Wam idzie wykonywanie ozdób!
Trzymajcie się ciepło!
