Koniec roku już za parę dni. Za pewne już wszyscy snują plany na nadchodzący rok. Kto z Was już rozplanował już swój czas na tworzenie?

Ja jak co roku (a nawet częściej) planuję i planuję co by tu nowego zrobić i jak wygospodarować czas wolny na kręcenie pasków quillingowych i wykonywanie innych papierowych cudeniek.

Postanowiłam także przed Nowym Rokiem uporządkować swoją mini pracownię, czyli biurko i wszystkie bibeloty związane z rękodziełem. I tak w międzyczasie powstał szablon quilling do tworzenia równych wzorów metodą husking quilling.

darmowy szablon quilling husking
darmowy szablon quilling husking

Co to husking quilling?

To odmiana quillingu, polegająca na tworzeniu form z papierowych pasków za pomocą nie igły do quillingu, ale szpilek i podkładki korkowej. W oparciu o szablony metodą husking quilling możemy otrzymać „szkieletowe” formy płatków kwiatów, liści, skrzydeł owadów, liter i co nam wyobraźnia przyniesie!

Co jest potrzebne do wykonywania quillingu meotdą husking?

Jak już pisałam wcześniej, niezbędne będą:
– papierowe paski do quillingu
– szpilki
– podkładka korkowa
– klej
– ewentualnie nożyczki i pęseta.

husking quilling szablon diy
husking quilling szablon diy

Z początku husking może wydawać się trudny i bardzo pracochłonny, jednak po jakimś czasie doszłam do wniosku, że nie do końca tak jest. Jeśli spróbuje się kilka razy użyć tej techniki, wtedy idzie już z górki i chce się więcej. A to pewnie dlatego, że cechą huskingu jest jego powtarzalność i dokładność, co przekłada się na pięknie i starannie wykończone prace, które niejednokrotnie zachwycają nawet biegłych w tej dziedzinie.

darmowy szablon quilling husking co to
darmowy szablon quilling husking co to
husking quilling co to jest
husking quilling co to jest

Dzisiaj udostępniam Wam darmowy szablon do tworzenia za pomocą husking quillingu. Plik zawiera podstawowe podziałki, dzięki którym można wykonać kształty oparte na czterokącie, ośmiokącie, a także pięcio- i sześciokątach. Dodatkowo rozplanowałam kilka szabloników do kombinacji form.

husking quilling szablon
husking quilling szablon

Co trzeba zrobić?

Wystarczy kliknąć na poniższe zdjęcie. W nowej zakładce otworzy się plik pdf, który możecie wydrukować z poziomu przeglądarki lub zapisać go na swoim komputerze i skorzystać z niego później.

darmowy szablon quilling husking co to
darmowy szablon quilling husking co to

Mam nadzieję, że i Wam przyda się mój szablon w porządkowaniu i planowaniu twórczych działań na nadchodzący rok.
PS Ja już mam mnóstwo pomysłów na huskingowe realizacje.

Dajcie znać, czy szablon jest przydatny i jaki jeszcze mogę przygotować. A zdradzę Wam na koniec, że w najbliższym czasie pokażę Wam jak za pomocą tej techniki wykonać owady i kwiaty.

Pozdrawiam i życzę samych kreatywnych dni w nadchodzącym 2018 roku!

podpis karolina

Proponowane artykuły