Witajcie!

Dzisiaj pokażę Wam jedną z metod zawijania pasków quillingowych. Jest nazywana beehive, ponieważ kojarzy się z ulem i pszczołami. Technika ta nie należy do trudnych, a powielanie elementów i łączenie ich w większe kompozycje często przynosi bardzo dekoracyjny efekt.

monogram technika beehive quilling
monogram technika beehive quilling

Beehive – jakich narzędzi potrzebujesz?

Do skręcania pasków tą metodą potrzebne są tylko papierowe paski oraz igła do quillingu. Do umieszczania elementów na kartkach, obrazkach czy innych powierzchniach przyda się także odrobina kleju.

Zrób to sam – serduszko quilling techniką beehive!

Dziś wykonamy za pomocą tej techniki mały obrazek z motywem serca, które wewnątrz wypełnimy naszymi paskami.
Do wykonania takiego obrazka potrzebujesz:
– kwadratowej kolorowej bazy,
– białej kartki,
– wyciętego serduszka,
– pasków do quillingu,
– kleju
– igły do quillingu
– kostek dystansowych/kawałka pianki (do uzyskania efektu przestrzennego).
Jeśli nie masz takich kostek lub pianki, możesz przykleić warstwy jedna na drugiej, wtedy efekt będzie mniej przestrzenny lub wykonać małe papierowe zamienniki, które podkleisz z obu stron taśmą lub klejem.

SONY DSC

Zacznij od umieszczenia paska w igle do quillingu. Uwaga! W technice beehive ważne jest to, by zacząć kawałek od brzegu, a nie jak w klasycznym zawijaniu na samym końcu.

SONY DSC

Następnie nawiń pasek na igłę, ale wykonując tylko około dwa obroty.

SONY DSC
SONY DSC

Umieść igłę ponownie na tym samym pasku, w pewnej odległości od wykonanego zawijaska. Ponownie zawiń na igle. Powtarzaj tę czynność tak długo, aż pasek się skończy (lub otrzymasz potrzebną ilość zwojów). Staraj się, by za każdym razem odległość oraz ilość owinięć była podobna, wtedy części będą równe.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Teraz gotowe elementy przyklej do bazy z papierowego serduszka. Nakładaj klej małymi ilościami i delikatnie dociskaj zawijaski, by nie odstawały od powierzchni.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Gdy wypełnisz już cały kształt serca, poczekaj aż klej wyschnie. Po tym czasie podklej bazę od spodniej strony kostakmi dystansowymi lub taśmą.

SONY DSC
SONY DSC

Zostało teraz już tylko umieścić nasze ozdobne serduszko na przygotowanej bazie i gotowe! Możliwości kolorystycznych i kompozycji, sposobu wykończenia jest mnóstwo. Jedyne, co nas ogranicza to wyobraźnia. Skorzystajcie ze swojej i stwórzcie własne obrazki!

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

 

Osobiście korzystam z tej techniki głównie przy wypełnianiu przestrzeni w obrazkach quillingowych, takich jak monogramy. Wiele osób tworzy za pomocą tej techniki kartki z ilustracjami np. wizerunki postaci z bajek. Oczywiście, zachęcam do wypróbowania jej samemu i pochwalenia się w komentarzu efektami Waszej pracy.

monogram technika beehive
monogram technika beehive

Dajcie znać, czy kursik był czytelny i przydatny. Wszelkie komentarze oraz sugestie będą bardzo pomocne i motywujące do tworzenia kolejnych tutoriali.

Pozdrawiam

podpis karolina

Proponowane artykuły